تمدید مراجعه بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا به بانک‌ها

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت مراجعه بنگاه‌های ورزشی، گردشگری و فرهنگی آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا به بانک‌ها تا نیمه اسفند ماه خبر داد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت مراجعه بنگاه‌های ورزشی، گردشگری و فرهنگی آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا به بانک‌ها تا نیمه اسفند ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: با توجه به آسیب شدیدی که شیوع بیماری کرونا به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور وارد کرده بود ستاد ملی مبارزه با کرونا تسهیلات و کمک‌هایی را برای بخش‌های مختلف اقتصادی و بنگاه‌های کشور تصویب کرده است که بخشی از آن‌ها پرداخت شده است.


وی اضافه کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا در مرحله دوم مصوبات مالی خود، تسهیلاتی برای بنگاه‌های مختلف سه بخش ورزشی، فرهنگی و گردشگری اعم از باشگاه‌های ورزشی، مراکز نمایشی و سینمایی و تولیدات رسانه ای، ناشران و کتاب فروش ها، مراکز بوم گردی و گردشگری و رسانه‌های این بخش با محوریت و تایید وزارتخانه‌های مربوط مصوب و ابلاغ کرده بود که مشمولان دریافت وام باید تا دی و برخی دیگر تا بهمن برای انجام امور بانکی به بانک‌های عامل مراجعه می‌کردند.

نهاوندیان گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز مصوب کرد با توجه به محدودیت‌های ترددی که در دی ماه ابلاغ شده بود و همچنین جذب نشدن بخشی از این منابع، این مهلت تا ۱۵ اسفند ماه تمدید شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین افزود: همه اطلاعات و بخشنامه‌ها و شرایط احراز وام و تسهیلات در سامانه آثار اقتصادی کرونا به نشانی https://coronomy.ir موجود است و افراد می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به این پایگاه اینترنتی مراجعه کنند.

نهاوندیان از صدور بخشنامه‌های بانک مرکزی درباره این وام‌ها خبر داد و گفت: از شبکه بانکی کشور که در این مدت همپای کادر‌های درمان و انتظامی فعالیت شبانه روزی داشتند تشکر می‌کنم و امیدوارم با همکاری شبکه بانکی کشور بتوانیم بنگاه‌ها را سرپا نگهداشته و از این مرحله پرخطر عبور کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.