کاهش 9 درصدی تقاضای نفت در سال 2020

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی اعلام کرد میزان تقاضا در سال 2020 به 92.2 میلیون بشکه در روز رسیده است

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی اعلام کرد میزان تقاضا در سال 2020 به میزان 9 درصد کاهش یافته است و به 92.2 میلیون بشکه در روز رسیده است که دلیل آن محدودیت هایی مانند کرونا و رکود ناشی از آن بوده است.

این گزارش می افزاید جهان در سال جاری میلادی به رفتار نرمال تر مصرف کننده باز خواهد گشت و بهبودی مستمر در اقتصادهای جهان باعث افزایش میزان مصرف نفت در 2021 خواهد شد. این در حالی است که در ماه ژانویه پیش بینی می شود مصرف انواع سوخت در حدود 6 درصد معادل 5.6 میلیون بشکه در روز در مقایسه با ماه مشابه سال قبل افزایش یافته باشد و این در حالی است که طبق این گزارش این رقم برای 2022 معادل 3.3 میلیون بشکه در روز باشد.

EIA  در این گزارش پیش بینی می کند که ایالات متحده با افزایش مصرف 1.4 میلیون بشکه ای در روز به رشد مصرف نفت در سال جاری کمک خواهد کرد. این در حالی است که مصرف نفت در سال جاری به لطف رشد اقتصادی و بازگشت به حالت عادی مسافرت ها در اواسط سال افزایش خواهد یافت که این نیز تأثیر کمی در رشد مصرف نفت در سال جاری خواهد داشت.

به رغم رشد پیش بینی شده در مصرف جهانی نفت در سال 2021، EIA هنوز پیش بینی می کند که این میزان به طور متوسط ​​3 درصد زیر سطح مصرف قبل از همه گیری کرونا باشد.

این در حالی است که اوپک همچنان پیش بینی می کند تقاضا برای نفت در سال جاری در مقایسه با سال 2020 کاهشی باشد.

اوپك تخمین می زند تقاضای نفت در سال 2020 با 9.8 میلیون بشكه کاهش در روز به طور متوسط ​​90 میلیون بشكه در روز باشد اما پیش بینی نمی شود كه تقاضای نفت كاملاً از ركود 2020 خارج شده باشد.

آژانس بین المللی انرژی (IEA) نیز در گزارش ژانویه خود تخمین زده رشد تقاضای نفت برای سال جاری 300 هزار بشکه دیگر در روز کاهش یابد و میزان کاهش به 5.5 میلیون بشکه در روز برسد. آژانس انتظار دارد تقاضای نفت به طور متوسط ​​96.6 میلیون بشکه در روز در سال 2021 باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.