30 سال فعالیت؛ 300 نوع محصول دستاورد ایلیا استیل

ایلیا استیل فعالیت خود را در زمینه تولید سینک در حدود دو دهه است که آغاز کرده است با این حال بیش از سی سال از زمانی که این شرکت به تولید محصولات استیل مبادرت کرده می گذرد.

ایلیا استیل فعالیت خود را در زمینه تولید سینک در حدود دو دهه است که آغاز کرده است با این حال بیش از سی سال از زمانی که این شرکت به تولید محصولات استیل مبادرت کرده می گذرد.

این شرکت خانوادگی در ابتدا تولید محصولات کوچک آشپزخانه ای مانند قاشق، چنگال، سینی، سماور برقی و نفتی و … را استارت زده بود اما بعد از مدتی با 15 نیروی شاغل وارد تولید محصولات بزرگ شد و اکنون با 600 نیروی کار مستقیم تولید انواع سینک های آشپزخانه را که در حدود 300 نوع محصول است و بین 30 تا 40 درصد از سهم بازار را نیز در اختیار دارد در دستور کار خود قرار داد.

سینک های تولیدی این شرکت شامل سینک های فانتزی، نیمه فانتزی، سینک های مبتنی بر استانداردهای جهانی، سینک های شیشه ای، سینک های توکار، روکار و مدل های دیگر این محصولات همگی از جمله فعالیت هایی است که این شرکت انجام داده و می دهد.

آنچه ایلیا استیل را به شرکتی بارز تبدیل کرده کیفیت محور بودن تلیدات این شرکت است.

مدیران ایلیا استیل از ابتدای تاسیس که ظروف آشپزخانه تولید می کردند با این تجربه که محصولات بی کیفیت سهم بازار را از آنها خواهد گرفت تصمیم گرفتند محصولاتی را تولید کنند که رضایت مشتری را تامین کند بنابراین در تمام دوره فعالیت خود تلاش کردند تا تولیدات کیفی را روانه بازار کنند و اکنون در کنار دو شرکت البرز و اخوان دارای بیشترین سهم از بازار این محصولات هستند.

استانداردهای داخلی و استانداردهای بین المللی را نیز کسب کرده و اکنون به آزمایشگاه مرجع برای سایر تولیدکنندگان تبدیل شده اند بطوریکه سایر تولیدکنندان می توانند آزمایشات خود را در آزمایشگاه ایلیا استیل انجام دهند و برای این منظور استاندارد 1725 را نیز دریافت کرده است. 

این شرکت ماشین آلات خود را از ایتالیا وارد می کند که دستگاه های کاملا اتوماتیک محسوب می شوند و جزو دستگاه های بسیار گران قیمت محسوب می شوند.

پرس های روسی و حتی برخی ماشین آلات داخلی را نیز مورد استفاده قرار داده اند. این شرکت اکنون با مهندسی معکوس در بخش فنی خود در حال ساخت برخی ماشین آلات و دستگاه ها نیز هست.

در بحث مواد اولیه نیز سینک بیشترین مواد اولیه آن استیل است که در چند کشور خاص تولید می شود و بنابراین کاملا وارداتی است. استیل ما از تایوان و چین وارد می شود. خوشبختانه این شرکت توانایی تعیر و نوسازی ماشین آلات خود را دارد و این امر باعث شده در شرایط تحریم کار آن سخت نباشد. البته برخی قطعات هستند که قابل تولید نیستند و وارداتی هستند که البته با توجه به تحریم ها واردات این قطعات سخت شده است.

با توجه به قانون دولت و مجلس که ورود یک سری کالاها ممنوع شده باعث شد تولیدکننده همواره توان تولیدی بالایی داشته باشد و سهمش از بازار داخل افزایش یابد درنتیجه این شرکت ها در مقایسه با قبل از تحریم ها با توان بالاتری به تولید مبادرت کنند. 

از نظر کیفیت تولیدات ایلیا استیل تلاش کرده تا محصولاتی با کیفیت بالاتر و پا به پای نمونه خارجی تولید کند. د کنار کیفیت، مزیت مهم تولید محصولات ایرانی آن است که این محصولات از خدمات خوبی برخوردارند درحالیکه 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.